21 października 2009

Od czapy...

zacznę ten wpis.
W zeszłym tygodniu zaatakowała nas nagle i niespodzianie zima. A skoro jest zima to trzeba było zrobić sobie nowe nakrycie głowy, i tak w ciągu paru godzin zrobiłam sobie popielatą czapkę. Zużyłam niecały motek włóczki WENDY. Z reszty zrobię sobie otulacz na szyję i będę miała kolejny komplet. Czubek związany popielatą satynową wstążeczką, która dostanie jakieś dyndadła ku ozdobie oraz uciesze gawiedzi!


Kolejna do kolekcji, bo mam już niebieską i czerwoną. Mam zamiar zrobić jeszcze jedną w kolorze liliowym. Każda z czapek ma do towarzystwa szalik i rękawiczki oraz torebkę.
Zimą noszę najczęściej rzeczy w ciemnych kolorach, a takie dodatki robią fajny akcent kolorystyczny.

Powoli robię różne małe świąteczne ozdoby.
Tym razem padło na serduszko, które robiło się bardzo przyjemnie. Na którymś z blogów zobaczyłam prześliczne serduszka i poczułam, że już i natychmiast muszę takie zrobić!

Ze skrzyni ze skarbami wygrzebałam złotą serwetkę upolowaną w szmateksie, narysowałam serducho i hej ! igła w dłoń i po pół godzinie serduszko było pozszywane, wywrócone na prawa stronę i napchane watą i ładnie zeszyte. A to wszystko zrobiłam ręcznie!
Serduszko jest uszyte z bardzo ozdobnego materiału, więc już niczym go nie ozdabiałam, żeby nie przedobrzyć.

A dla mojej przyjaciółki zrobiłam do kompletu z pudełkiem pojemnik na długopisy.

Ulepszyłam swój prototyp, materiał jest naklejony na cienką tekturkę, a dopiero całość przyklejona do puszki i wygląda to znacznie lepiej. Materiał i koronka te same co użyłam na pudełku.
Z koszuli zostały jeszcze dwa przody, więc jeszcze coś z nich powstanie.

W tym miejscu chcę bardzo, bardzo podziękować mojej najlepszej przyjaciółce S., że tak bardzo mnie wspiera w mojej twórczości. Twoje zdanie jest dla mnie zawsze budujące i cieszę się ogromnie, że moje prace podobają się Tobie!


1 komentarz:

  1. Iw, kochana moja, jak mogłyby mi się nie podobać? dziewczyno, masz talent, zdolności i cierpliwość i spod twoich łapek wychodzą prawdziwe cudeńka. Całym sercem jestem z Tobą. Kciukami i innymi przeszczepami takoż. Tako rzecze mła!
    Kocham Cię !

    OdpowiedzUsuń