2 października 2009

Kolejne pudełko

Zrobiłam kolejne pudełko, tym razem na specjalne życzenie mojej najlepszej przyjaciółki.

Przyłożyłam się do niego bardziej niż do swojego czerwonego, ale też poświęciłam na zrobienie tego pudełka dużo więcej czasu.
Wierzch jest ozdobiony specjalnie do tego projektu wyhaftowanym jedną nitka białej muliny
motywem kalii. Pod materiał z haftem podłożyłam gąbkę przyklejoną do kartonika a całość jest przyklejona do wieczka pudełka. I więcej tak nie zrobię, bo nie wyszło mi idealnie. Muszę wymyślić inny sposób mocowania haftu do wieczka. Żeby wieczko miało lepszy wygląd dookoła przykleiłam koronkę.


Wnętrze wieczka wykleiłam materiałem i ozdobnym papierem z motywem owieczki. Szalenie lubię tę serię i kolorystycznie pasowało mi to do całości. Kiedyś ten papier był ozdobną torebką na prezenty, potem był obrazkiem a teraz jest wnętrzem wieczka pudełka.

A teraz wnętrze pudełka, które powstawało przy czynnym współudziale synka Mamcinka. Przy czym współudział polegał na zabieraniu wszystkiego, co tylko miałam w ręce! W niektórych momentach zdecydowanie brakowało mi rąk do pilnowania.

Boki i dno wyklejone kartonikami, które wcześniej okleiłam tym samym materiałem co reszta pudełka. Dno jest dodatkowo ozdobione koronką, żeby dodać lekkości wnętrzu.
W moim czerwonym pudełku nie wyklejałam wnętrza, bo nie było i nie jest mi to potrzebne, ale tutaj, żeby zakryć niezbyt ozdobny karton zdecydowałam się na wyklejenie. I muszę powiedzieć, że nie było to łatwe, ale dałam sobie radę, było trochę docinania, pasowania i marnowania tekturki, a przy denku wyszły mi trochę za duże szpary.
Ale całość podoba mi się bardzo, bardzo!

Do zrobienia pudełka użyłam : pudełka po butach, popielatej koszuli ze szmateksu (zużyłam tył i 1 rękaw), białej stylonowej koronki, białej muliny na haft, dwie kartonowe teczki i ozdobny papier.
Motyw kalii zaczerpnęłam z tej strony: http://cantinhodapinturadeanactrevisol.blogspot.com

Być może jutro pokażę kolejną pracę z serii " czego to człowiek nie oklei".

2 komentarze:

  1. Powoli staję sie kolekcjonerką :) Tak sobie myślę, że za jakiś czas, już za chwilę, kiedy bedziesz już sławna, ja bedę posiadaczka kilku bezcennych dzieł hand made by Diwina...:)
    Dziekuję kochana przyjaciółko, nie tylko za pudełko i, rosnącą kolekcję, ale za Twoja przyjaźń i obecność w moim życiu (przytul)

    OdpowiedzUsuń