16 marca 2010

Kolejna chusta

W zeszłym tygodniu zrobiłam sobie kolejną chustę.
Jak zobaczyłam tę włóczkę w pasmanterii, to nie mogłam się jej oprzeć! Śliczny kolor, cudowna miękkość, i tak leżała sobie sama jedna na ladzie i szeptała "kup mnie, no KUP mnie", to szybciutko ją przygarnęłam, żeby nie było jej smutno.
I nie mogłam się doczekać, kiedy zacznę z niej robić chustę. Szybko kończyłam czarną chustę dla siostry, bo mam tylko jedne druty odpowiednie do robienia chust. 
Chustę dla siostry skończyłam późnym wieczorem, a rano bladym świtem o szóstej rano zaczęłam robić swoją.A tak wygląda skończona, uformowana moja śliczna chusta.


Wzór prosty, bo przy cieniowanej włóczce i tak nie jest zbyt widoczny.


Jak gdzieś zobaczycie taką włóczkę, to możecie w ciemno kupować, jest cudownie miękka i robi się z niej wręcz błyskawicznie! Gdyby nie remont przedpokoju i codzienne obowiązki, to zrobienie jej zajęłoby mi około 12 godzin. 
A chusta jest lejąca i ładnie się układa na sylwetce.

Dzisiaj zaczęłam kolejną chustę, tym razem dla siostrzenicy, ale myślę intensywnie nad czymś innym.   
Muskat podesłała mi pewien pomysł, który już i natychmiast musiałam rozpracować. W trakcie telefonicznej gorącej linii, rozmowach na temat wyższej matematyki i gotowania, poczyniłyśmy pewne ustalenia, które jutro zacznę wcielać w szycie.
A co to będzie? Jak wyjdzie, to się pochwalę! 

4 komentarze:

 1. Śliczna chusta! I ten kolorek, hmmm :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też jak widzę włóczkę, która mnie woła, to nie mogę się oprzeć ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna chusta!
  pozdrawaim
  Iwona

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękna chusta.
  Kolor bajeczny...

  Ulka42

  OdpowiedzUsuń